NIEUSTANNA MISJA

Bezpieczeństwo dzieci to nasz priorytet. Nasza działalność w ramach akcji „Bezpiecznie z Adasiem” to nie tylko przekazywanie kamizelek. Przekazując kamizelki opowiadamy także dzieciom o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym w sposób przystępny i poprzez zabawę. Zachęcamy także opiekunów do przeprowadzania zajęć edukacyjnych w oparciu o materiały przygotowane przez nas – do pobrania z naszej strony.

Akcja „Bezpiecznie z Adasiem” jest długofalową inicjatywą, stąd strona internetowa. Pozwala ona na pobieranie materiałów edukacyjnych, kontakt z naszymi pracownikami, a także informuje o zbliżających się konkursach dla dzieci czy imprezach edukacyjnych dla najmłodszych.

GŁÓWNE ZAŁOŻENIA AKCJI

DZIECI MUSZĄ BYĆ WIDOCZNE
 

Uznaliśmy, że kamizelki są najbardziej widocznym i efektownym elementem, który może założyć dziecko. Kamizelka jest widoczna zarówno w dni pochmurne jak i w pełnym słońcu, może być zatem używana przez cały rok. Dzieci idące w grupie, które mają założone kamizelki są widoczne z bardzo dużej odległości. Przyciągają uwagę i wywołują bardzo pozytywne emocje wśród przechodniów i kierowców.

KAMIZELKI MUSZĄ BYĆ WYKORZYSTYWANE

Żeby kamizelki mogły być wykorzystywane zgodnie z przeznaczeniem stwierdziliśmy, że musimy znaleźć osoby odpowiedzialne za ich wykorzystywanie. Postanowiliśmy, że kamizelki będą przekazywane do przedszkoli/szkół z zastrzeżeniem, że mają zostać na wyposażeniu instytucji i być wykorzystywane przez dzieci w trakcie codziennych spacerów i wycieczek wyjazdowych. Rozdanie kamizelek do domów równałoby się w większości przypadków z zapomnieniem o podstawach akcji. Poprzez przedszkola i szkoły rodzice motywują się sami.

MAMY ROK NA NAUKĘ ICH NOSZENIA

Z każdą instytucją, która dostaje kamizelki, podpisujemy umowę, w której w zamian za kamizelki instytucja zobowiązuje się do promowania akcji poprzez zawieszenie w widocznym miejscu w swojej siedzibie plakatu akcji. Będziemy pilnować, aby w ciągu tego roku noszenie kamizelek „weszło w krew” dzieciom i ich opiekunom.